Kolejne bezpieczne przejście dla pieszych

Kolejne bezpieczne przejście dla pieszych

BĄBLINEK. Na drodze powiatowej w Bąblinku powstało nowe przejście dla pieszych, które poprawi bezpieczeństwo mieszkańców wsi. To kolejna tego typu inwestycja, zrealizowana przez władze powiatu obornickiego w ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Do tej pory podobne przejścia zostały utworzone w Słonawach, Nieczajnie, Parkowie i Rożnowie.

W piątek starosta Zofia Kotecka, wicestarosta Waldemar Cyranek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski oraz członek zarządu powiatu Andrzej Ilski spotkali się wykonawcą inwestycji, aby dokonać odbioru prac. Tu trzeba dodać, że przejście dla pieszych powstało z inicjatywy Andrzeja Ilskiego, który zajął się postulatami mieszkańców Bąblinka.

Na drodze z Bąblina do Bąblinka powstało nowe przejście dla pieszych wraz z fragmentem chodnika i miejscem przeznaczonym na przystanek autobusów komunikacji gminnej. Przy przejściu zamontowane również aktywne znaki z baterią słoneczną. Koszt zadania to 33 368 zł.

Mieszkańcy będą teraz mogli nie tylko bezpiecznie pokonywać drogę, po której auta poruszają się często z dużą prędkością, ale też nie będą już musieli czekać na autobus przy poboczu jezdni – stwierdził radny Andrzej Ilski.

Podobne artykuły