Kolejna seria badań

OBORNIKI. Gdy po raz pierwszy pisaliśmy o akcji badań mammograficznych zorganizowanej przez Mirosława Moskalewicza ze spółki Konsyliarz nie przypuszczaliśmy jak wielkim cieszyć się ona będzie powodzeniem. Jej kolejna edycja w ubiegłym tygodniu, znów zainteresowała 120 kobiet. Prześwietlenia wykonywane były bezpłatnie w sprowadzonym do Obornik mammobusie a wyniki można będzie otrzymać po 20 marca. Zdaniem organizatora akcji – doktora Moskalewicza – wykrycie nawet jednego przypadku zmian chorobowych byłoby warte tego całego wysiłku, jakim było przebadanie już około 500 pań.

Wiemy, że niestety takich wykryć było znacznie więcej. Tym bardziej cenną jest akcja, gdyż wcześnie wykryte zmiany nowotworowe mogące doprowadzić do raka piersi są całkowicie uleczalne. Spółka Konsyliarz analizując potrzeby swych pacjentek ma zamiar nie poprzestawać na dotychczasowych prześwietleniach o ile uda się zdobyć znów środki i mammobus. Znając M. Moskalewicza sądzimy, że mu się uda i chętnie poinformujemy o kolejnym terminie.

Podobne artykuły

Kolejna seria badań

OBORNIKI. Po ostatniej serii badań mammograficznych jakie staraniem Mirosława Moskalewicza udało się przeprowadzić w obornickim Konsyliarzu okazało się, że liczba pań zainteresowanych badaniem jest większa niż można się było spodziewać. M. Moskalewicz załatwił wobec tego, na 19 lutego kolejną serię prześwietleń.

Jeżeli frekwencja będzie nadal bardzo duża, to istnieje możliwość powtórzenie badań w niedzielę 20 lutego.

O tym jak profilaktyka antynowotworowa jest ważna, nie trzeba pisać, bowiem udział oborniczanek w badaniach świadczy najlepiej o wysokim poziomie wiedzy na ten temat. Zatem na koniec tylko ważny komunikat: wszystkie panie, które przeszły ostanio badania proszone są o powtórne przybycie na ulicę Piłsudskiego 76 do siedziby Konsyliarza, w celu odbioru wyników i ich ewentualnej konsultacji.

Podobne artykuły