Kolejna nagroda dla Rafała Mysiaka

Kolejna nagroda dla Rafała Mysiaka

OBORNIKI, GDAŃSK. Oborniczanin i uznany architekt Rafał Mysiak odebrał kolejną zaszczytną nagrodę za swoje dzieło architektoniczne.

W IV edycji konkursu Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej jednym ze zwycięzców został zrewitalizowany w 2021 r. budynek Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej. Ceremonia ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród odbyła się ww Europejskim Centrum Solidarności, a w gronie wyróżnionych znalazł się Rafał Mysiak.

Otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej, ustanowioną na mocy porozumienia pomiędzy prezydentem Gdańska a Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) Oddział Wybrzeże. Jest to nagroda przyznawana w cyklu dwuletnim. Nagroda składa się z trzech elementów: statuetki, dyplomu oraz metalowej plakietki zawierającej nazwy autora projektu, inwestora i wykonawcy. Plakietka ta zostanie wmurowana w fasadę wyróżnionego obiektu.

Nagroda dotyczy restauracji budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej. W połowie marca 2022 r. Politechnika Gdańska uroczyście otworzyła zrewitalizowany i sąsiadujący z Gmachem Głównym uczelni budynek Hydromechaniki PG.

Budynek zbudowany w 1912 r., mierzący nieco ponad 100 m długości i blisko 20 m szerokości jest jednym z najstarszych na terenie uczelnianego kampusu. Koszt gruntownej modernizacji, któremu został poddany, wyniósł ok. 16 mln zł.

Miasto Oborniki może być dumne z Rafała Mysiaka. Projektował dla hollywoodzkiego reżysera Davida Lyncha, został zwycięzcą w Konkursie na Obiekt Roku 2019-2020 w Toruniu. Rafał Mysiak jest autorem wielu modernizacji i obiektów budowanych od podstaw.

Niedawno głośno było o jego rewitalizacji dawnej pralni wojskowej w Toruniu, a w Obornikach ma powstać (gdy pojawią się tylko fundusze) nowy dom kultury, który zastąpi wysłużoną już mocno obecną siedzibę OOK. Tu warto jeszcze dodać na koniec, że Rafał Mysiak zaprojektował go dla swojego miasta gratis.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.