Kolejki marketowe

Kolejki marketowe

OBORNIKI. Optymalny strój na zakupy, to maseczka na twarzy, dobra jest dodatkowo przyłbica lub jakiekolwiek okulary i oczywiście rękawiczki na dłoniach. Korzystając z handlowej niedzieli postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda kolejka w jednym z obornickich marketów budowlanych.


W samo południe stało przed marketem kilkanaście osób, czekając na swoje wejście. Opisanego wyżej bezpiecznego stroju nie miał nikt. Gdy do kolejki dołączył redaktor naszej gazety z maseczką na twarzy, dodatkowo przejrzystą przyłbicą i w rękawiczkach, to po paru minutach kilka osób wyjęło z kieszeni rękawiczki i maseczki, zabezpieczając się już w kolejce.

Wchodząc do sklepu można było zauważyć, że obsługa każdorazowo odkaża uchwyt wózka towarowego i sprawdza czy wchodzący mają rękawiczki. Kto nie ma, może skorzystać z foliowych znajdujących się w wejściu.

Korzystając z okazji sprawdziliśmy możliwość zakupu rękawiczek i maseczek. Były rękawiczki robocze pokryte lateksem. Były też maseczki jednorazowe pakowane po 10 sztuk w cenie ponad ośmiu złotych za sztukę. Na półce nie brakowało środków do dezynfekcji i to zarówno w małych aerozolach, jak i w litrowych pojemnikach, po ok 35 złotych za litr.

Podobne artykuły