Kolczasta prawda

OBORNIKI. Już w w swojej XIII-wiecznej kronice Wincenty Kadłubek zauważył, że prawda rodzi nienawiść. Któż bowiem – pytał – nie wzdraga się bosą stopą stąpać po kolczastych ostach prawdy? 800 lat później niektórzy ludzie związani z obornicką, postkomunistyczną lewicą mają nadal specyficzną manierę zaprzeczania temu, co zostało powiedziane, nawet gdy są na to oczywiste dowody. Mało im tego, że kwestionują prawdziwość wcześniej wypowiedzianych słów, to zwykli obrzucać obelgami dziennikarzy, którzy wykonują swoją pracę i relacjonują fakty. 

Członek zarządu powiatu Jan Molski zarzucił reporterom, że ci skłamali opisując, jak przyznaje się do tego, iż ma działkę przy nowo budowanej przez władze powiatu drodze. Dodał przy tym kilka obraźliwych uwag pod adresem prasy. Ponieważ prawdziwość relacji potwierdzają świadkowie oraz filmowe nagranie, a kwestionująca fakty wypowiedź Molskiego była wyjątkowo podła, zdecydowaliśmy bronić honoru dziennikarzy w sądzie. Zażądamy od radnego SLD publicznych przeprosin i 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia. 

Podobnie jeden ze strażaków, związany z postkomunistyczną lewicą, zakwestionował naszą relację z innego spotkania, zarzucając kłamstwa na temat tego, co mówiono o działalności OSP Rożnowo. Dodał też kilka obelg pod adresem prasy, sformułowanych w prawdziwie komunistycznym stylu. Ponieważ dziennikarze mają na wszystko, co napisali, oczywiste dowody, zażądamy od niego 10 tys. zł na cele społeczne oraz przeprosin w prasie. 

Długo znosiliśmy obelgi niektórych lokalnych działaczy pod adresem pracujących w imieniu obornickiej społeczności dziennikarzy. Tym razem postanowiliśmy, że miarka się przebrała – ludzie, którzy reprezentują obywateli, winni być prawdomówni i kulturalni. Mamy nadzieję, że sąd przyzna rację reporterom i niektórych oszczerców przykładnie ukarze.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.