Kłótnie w Rogoźnie, sprawnie w Ryczywole

Kłótnie w Rogoźnie, sprawnie w Ryczywole

ROGOŹNO. Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenie rady miejskiej Rogoźna Były spory, wręcz kłótnie o przysłowiową pietruszkę i widoczna wzajemna niechęć.

Przykładem może być trwający ponad kwadrans spór o to, czy potencjalny beneficjent dostanie dotację w kwocie zero złotych, czy jej w ogóle nie dostanie.

Sesja trwała wiele, wiele godzin, a jej przedmiotem było ustalenie listy dróg przeznaczonych do remontu, podjęcie decyzji w sprawie przyjęcia dotacji do jednej z nich oraz zmiany w budżecie.

O tym wszystkim informujemy szczegółowo w innym miejscu.

Tego samego dnia spotkali się radni gminy Ryczywół. W tym przypadku spotkanie było bezpośrednie, chociaż bez udziału ewentualnych gości, za co wszystkich zainteresowanych przewodniczący Łukasz Krzyśko pięknie przeprosił.

Sesja przebiegła nie tylko bardzo sprawnie, ale i bezpiecznie. Radni obradowali w sali Gminnego Ośrodka Kultury, w maseczkach i rękawiczkach, przewodniczego łatwo było poznać po przyłbicy, a tematami obrad były, prócz zmian w budżecie, sprawy organizacyjno-sprawozdawcze dotyczące działalności gminnych instytucji.

Podobne artykuły