Kłopoty z trzeźwieniem

OBORNIKI, ROGOŹNO. Choć obornicki areszt „obsłużył” w minionym roku 207 osób, to trzeźwiało w nim zaledwie 13. Większość zalanych trafiała trzeźwieć do izby wytrzeźwień w Poznaniu. Jednak pod koniec roku właściciel izby powiedział „stop”. Wasi pacjenci nie płacą za pobyt, wy nie płacicie za nich, więc jak chcecie ich nadal przywozić do nas, to zacznijcie za nich płacić. Policja nie ma pieniędzy, więc spojrzała w stronę władz gminnych, władze gminne spojrzały w niebo i jedynie wójt Jerzy Gacek wyłożył kasę zawierając umowę z wytrzeźwiałką w Pile.

W tej sytuacji policjantom pozostał jedynie tak zwany „dołek”. – Zło to konieczne a robota niewdzięczna – skarżą się policjanci. Pacjenta przed ułożeniem do snu w areszcie musi zbadać lekarz. Potem policjanci pilnują go, aby w pijanym widzie nie zrobił sobie jakiejś krzywdy. – Już dwa razy policjant ratował pijanemu życie i gdyby nie sprawna interwencja funkcjonariusza, to mogło być krucho – zwierzył nam się jeden z szefów policji, dodając – to dla nas duże obciążenie osobowe i w zasadzie nie ma środków by tam trzeźwiano. 
Nie zacytujemy tu policjantów, co potrafi zrobić w celi pijany, gdy mu żołądek lub jelita odmówią posłuszeństwa. Do cel trafiają trzeźwieć także pacjenci ze świerzbem czy innymi pasożytami. Po takiej nocce trzeba pomieszczenie sprzątać i dezynfekować a to wszystko kosztuje. Co prawda pobyt na trzeźwieniu w areszcie kosztuje 300 złotych, ale żadem z delikwentów wychodząc nie sięga po portfel a ściąganie od nich należności odbywa się przez Poznań i jest całkowicie nieskuteczne. Policja zwróciła się już do władz gmin Rogoźno i Oborniki z prośbą o opłacenie izby wytrzeźwień w Poznaniu, by wszystko wróciło do normy.
W Obornickim magistracie usłyszeliśmy – to nie takie proste. Chodzi tu o kwotę 20 – 40 tysięcy a gmina i tak wciąż do czegoś dopłaca kosztem własnych wydatków, które i tak musi ponosić. Pozostaje zaproponował apel do społeczeństwa powiatu, by to wstrzymało się z upijaniem oszczędzając w ten sposób podatnikom wydatków. Jednak jego rada przypomina wołanie na puszczy. 

Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Asystent Projektanta branży drogowej
Zakres obowiązków:

– Wykonywanie prac projektowych w części opisowej i rysunkowej zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy inżynieryjnej oraz wskazaniami projektanta.
– Opracowywanie projektów dróg, ulic, parkingów, obiektów logistycznych, przemysłowych.
– Opracowywanie projektów organizacji ruchu.
– Wykonywanie pomiarów i inwentaryzacji w terenie.
Wymagania:
– Ukończony min. 3-ci rok studiów na kierunku inżynierii lądowej lub pokrewnym.
– Znajomość oprogramowania CAD, Microsoft Office
– Umiejętność pracy w zespole.
– Rzetelność, samodzielność, odpowiedzialność.
– Dobra organizacja pracy.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt:
MKP Pracownia Drogowa Marek Pancerz
tel. +48 696 24 74 74 e-mail: marek.pancerz@mkp-pracownia.com

TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.