Kartonowe pieniądze premiera stały się realnymi i pora je podzielić

Kartonowe pieniądze premiera stały się realnymi i pora je podzielić

ROGOŹNO. Główną przyczyną zwołania radnych na nadzwyczajną sesję była kwota 524 tys., jaka wpłynęła na konto gminy z krajowego funduszu działania przeciwkryzysowego związanego z Covid 19.

Środki trafiły na konto, z którego finansowane są inwestycje, a w tym przypadku przebudowa dróg dojazdowych do pól we wsiach Grudna i Dziewcza Struga.

W pierwszym przypadku mowa o kwocie 361 tys., bo 140 tys. było już wcześniej przekierowane z funduszu FOGR, którym dysponuje marszałek wielkopolski. Teraz będzie to kwota wystarczająca na dokończenie remontu drogi prowadzonego od paru lat.

Podobna droga powstanie w Grudnej, a pieniędzy wystarczy też na przebudowę bieżni i skoczni dla Szkoły nr 3.

Byłaby ona nie trafiła na tegoroczną listę inwestycji, bo zabrakło w okrojonym przez kryzys środków, jednak niższe kwoty uzyskiwane w przetargach na drogi dały pewne oszczędności i warta 43 tysiące inwestycja szkolna będzie realizowana.

Potwierdził to burmistrz Roman Szuberski słowami: Obecne ceny budowy dróg są korzystne, dlatego postaramy się wykonać dwie drogi, zakładając, że posiadane środki wystarczą na wszystkie założone zadania.
Oświatę natomiast wspomogą pieniądze z funduszy sołeckich, które decyzją burmistrza wracają do budżetu gminy i zostaną przeznaczone na niedofinansowane szkolnictwo.

Podobne artykuły