Kajetan P. zabił, ale nie żałuje

Kajetan P. zabił, ale nie żałuje

PARKOWO, WARSZAWA. Ponad trzy lata temu informowaliśmy o losach oskarżonego o wyjątkowo bestialskie zabójstwo młodej kobiety i skazanego za to na dożywotnie więzienie Kajetana P., który związany był z gminą Rogoźno, a szczególnie z Parkowem.

Wracamy do sprawy, bowiem pojawiły się jej nowe elementy.

Kajetan P. pochodzi z Poznania, ale wielokrotnie przebywał też w Parkowie. Jego ojciec założył tam firmę produkcyjną, którą prowadził przez wiele lat i która istnieje do dzisiaj. Zabierał on ze sobą do pracy małego wówczas jeszcze Kajetana, a Kajtek dał się zapamiętać jako rezolutny i miły chłopiec.

Potem ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył staż w „Polityce”, a później pracował jako bibliotekarz.

Gdy osiągnął 27 lat, a dokładnie 3 lutego 2016 roku, umówił się z 30-letnią wówczas Katarzyną J., znalezioną w internecie lektorka języka włoskiego w mieszkaniu na warszawskiej Woli. Pretekstem do spotkania była chęć nauki. Kiedy lektorka zaproponowała nowemu uczniowi herbatę, zaatakował ją nożem.

Dźgnął ją kilkukrotnie w szyję przywiezionym ze sobą nożem, a następnie poćwiartował ciało i spakował do torby.

Głowę włożył do plecaka, a potem zamówił taksówkę. Wrócił z ciałem kobiety do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu. Tam planował zjeść zwłoki. Podpalił jednak torbę z ciałem i uciekł za granicę.
Faktycznie zbiegł z Polski, lecz nie na długo. Został znaleziony na Malcie, skąd planował uciec dalej do Afryki. Przywieziony do kraju stanął przez sądem. Tam przyznał się, że zamordował Katarzynę w ramach hartowania swego charakteru.

Sąd Okręgowy w Warszawie miał do wyboru uwolnić go od winy i nakazać leczenia lub skazać na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo.

Karę miał odbyć w systemie terapeutycznym. Musi też zapłacić po 75 tysięcy złotych dla matki i ojca zamordowanej przez niego kobiety.

Tak zamknął się czas małego Kajtka, a dziś zbrodniarza Kajetana pomiędzy wizytami w Parkowie i Rogoźnie, a zatrzaśnięciem bramy więzienia.

Obrońca Kajetana P. wniósł o rewizję wyroku swojego klienta, zwanego „Hannibalem z Żoliborza”.
Podczas, gdy prokuratura chciała uznania mężczyzny za poczytalnego, obrona domagała się uchylenia wyroku. Ten jednak się jeszcze nie uprawomocnił. Oznacza to, że nie zdecydowano, w którym zakładzie mężczyzna odsiadywać będzie wyrok, a rodzice zamordowanej nie otrzymali pieniędzy.

„Hannibal” trafił do zakładu karnego w Łodzi.

Obrona mężczyzny obstawała przy tym, że wyrok został źle uzasadniony i powinien zostać uchylony.
Prokuratura zgadza się z wymiarem kary dla Kajetana P. Zaskarżono jednak wyrok w całości, bowiem uważają, że w momencie zdarzenia Kajetan P. był poczytalny.

Aktualnie sąd oczekuje na kolejną opinię biegłych psychiatrów, gdyż dowiedziano, że prawdziwe jest, że oskarżony planował zjeść fragment ciała 30-latki. Miało to być częścią jego doskonalenia się. Innym elementem były treningi fizyczne i intelektualnie. Stosował głodówki, dużo ćwiczył i zerwał kontakty z rodziną. Wtedy uznał także, że musi zabić człowieka. Lektorkę włoskiego, Katarzynę J. wybrał, ponieważ przy ogłoszeniu nie zamieściła zdjęcia.

W trakcie przesłuchania pytano go o to, czy żałuje swojego czynu. – A jak pani prokurator myśli? Nie, nie żałuję – odparł.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.