Julia Pitera zbada sprawę Pawlika

WARSZAWA, POWIAT OBORNICKI. Wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach o podejrzeniu naruszenia prawa, a przynajmniej standardów, przez geodetę powiatowego, prowadzącego jednocześnie z nadzorem, swoją własną działalność gospodarczą. Wojciech Pawlik wykonuje prace geodezyjne a jednocześnie – jako geodeta powiatowy – jest osobą nadzorującą prawidłowość wykonanych prac geodezyjnych na terenie powiatu obornickiego.

Wydaje się to być nie tylko rażący konflikt interesów, ale i układ według wszelkiego prawdopodobieństwa niezgodny z prawem. Jest on jednak bardzo wygodny dla Wojciecha Pawlika, który może dzięki temu mieć doskonałą sposobność do „wykaszania” wszelkiej konkurencji na powiatowym rynku usług geodezyjnych. 

Problemu powiatowego geodety nie potrafił rozwiązać starosta Żuromski, który tłumaczył podczas sesji, że jak nakaże Pawlikowi zaprzestać tych praktyk, to ten się zwolni i gdzie on później znajdzie geodetę. Było to tłumaczenie co najmniej wykrętne i nastawione na utrzymanie status quo Wojciecha Pawlika. 

Problem ten próbował też podjąć starosta Wańkowicz. Ten dla odmiany wyjaśniał, że zobowiązał Pawlika, by ten mierzył tylko poza granicami powiatu. Pawlik jednak jak działał tak działa, aż wreszcie sprawa trafiła do specjalnie powołanej instytucji rządowej.

Jak się zdołaliśmy dowiedzieć w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, została w tej sprawie skierowała skarga na Pawlika i układ w starostwie, wprost na ręce sekretarza stanu Julii Pitery. Ta, jako Pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych, osobiście zajęła się sprawą radnego rady miejskiej z listy Platformy, geodety powiatowego i jednocześnie przedsiębiorcy geodezyjnego Wojciecha Pawlika. Wszczęto postępowanie wyjaśniające. Kilka osób i instytucji składa w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.  

Jest zatem nadzieja, że problem domniemanego ciągłego łamania standardów w starostwie powiatowym zostanie wreszcie zbadany przez instytucję niezależną od miejscowych układów. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.