Jubileusz obornickiego liceum

OBORNIKI. 27 listopada w bibliotece odbył się wernisaż wystawy poświęconej jubileuszowi 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość rozpoczęła się „Modlitwą o wschodzie słońca” w wykonaniu Bartosza Rojny.

Dyrektor Tomasz Szrama przypomniał zebranym dzieje obornickiego liceum, sięgające początków XX wieku, kiedy to w 1920 roku powstała państwowa szkoła wydziałowa, przekształcona w 1931 roku w miejskie gimnazjum humanistyczne. W 1934 roku szkoła otrzymała imię Stanisława Wyspiańskiego, które utrzymała do wojny. W 1972 roku szkole narzucono imię Pawła Findera. Po okresie komunizmu przez wiele lat, aż do 27 kwietnia 2007 roku,  szkoła nie posiadała patrona. Tego dnia, po plebiscycie wśród młodzieży, wrócono do Wyspiańskiego. 

Wystąpienie dyrektora było dokumentowane slajdami autorstwa Tomasz Kijka. Osiągnięcia obornickiego liceum są znane, ale z najnowszym, po części oficjalnej, zebrani goście mieli okazję zapoznać się tego wieczora. Przed widownią zaprezentowali się laureaci konkursu piosenki poetyckiej i śpiewanej w Pniewach. Ten rodzaj działalności artystycznej młodzieży z LO, staje się ich wizytówką i mocną stroną. Uczestnicy wernisażu usłyszeli piękne, nostalgiczne utwory w wykonaniu Bartka Rojny, Magdy Broszko, Weroniki Wrzeszcz, Zuzanny Czajkowskiej, Wiktorii Ratajczak i Pauli Wróblewskiej, jakby na deser śpiewającej Na zakręcie Osieckiej tak pięknie, że aż chciało się jej słuchać bez końca. 

Wrażenie, jakie wywarli na widzach, spotęgowała jeszcze informacja, że laureatka pierwszego miejsca w tym konkursie, Dorota Janusz, nie mogła być obecna. Na zakończenie Barbara Zielińska, z grupy poetyckiej Wędrowiec, odczytała wiersz, który napisała z okazji nadania szkole imienia. Jak stwierdził Szrama szkoła, której jest dyrektorem, od kilku pokoleń wpisuje się w historię miasta. 

I rzeczywiście, po reakcji zgromadzonej publiczności oraz liczbie osób, które odwiedzają wystawę, należy się z tym zgodzić. 

 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.