Jest już działka, będzie osiedle

Jest już działka, będzie osiedle

OBORNIKI. Burmistrz Tomasz Szrama podpisał z biurem państwowych zasobów gruntów rolnych umowę dotyczącą budownictwa społecznego w Obornikach, na mocy której to umowy gmina Oborniki przejęła grunty w Rudkach, przeznaczone na budowę tanich mieszkań gminnych. W podpisaniu umowy uczestniczyli reprezentujący stronę rządową Jarosław Pucek i Arkadiusz Stasica.

Nie będą to rzecz jasna lokale za przysłowiowy grosz, ale realna alternatywa dla wszystkich naprawdę szukających własnego lokum. Wkład własny w wysokości 10-15% ze strony starającego się o lokal zapewni inwestora o prawdziwym zainteresowaniu najmem.

Z drugiej strony wspomoże działania Krajowego Zasobu Nieruchomości. Lokator będzie mógł taniej nabyć lokal, a w przyszłości nawet go wykupić. Oferta jest skierowana szczególnie do osób, u których banki nie widzą zdolności kredytowej.

Kolejnym krokiem będzie powołanie spółki celowej gminy realizującej budowę z deweloperem. Potem pozyskanie środków, które ma zapewnić gminie Krajowy Zasób Nieruchomości.

W ten sposób ma powstać co najmniej 300 mieszkań z niskim czynszem i możliwością dojścia do własności lokalu.

Działka pod osiedle jest bardzo atrakcyjna, leży na granicy lasu nam rzeką Wełną i jest doskonale skomunikowana. Wiceburmistrz Piotr Woszczyk już planuje połączenie działki liniami autobusowymi z centrum Obornik, a także dworcem przesiadkowym.

Starania burmistrza Szramy o działkę w Rudkach trwały dosyć długo, jednak jego upór i żelazna konsekwencja doprowadziły ostatecznie do pozyskania gruntów i uruchomienia planu budowy kolejnych mieszkań.

Podobne artykuły