Jedna pewna i dwie we mgle

Jedna pewna i dwie we mgle

POWIAT OBORNICKI. Wiadomo już jest, że z trzech ważnych inwestycji drogowych powiatu droga z Gołaszyna do Ryczywołu ma już finansowanie, ma też potencjalnego wykonawcę, więc niebawem ruszą prace przy jej przebudowie.

Droga z Wargowa do Kowalewka od dawna na takie dofinansowanie czeka. Na razie najlepszą propozycją było 50% wsparcie wartej osiemnasto- a może już dwudziestomilionowej inwestycji. Powiatu na nią po prosu nie stać. Czeka więc na kolejne rozdanie i może wtedy rządzący okażą się hojniejsi.

Radna Ewa Wysocka, autorka propozycji trzeciej z ważnych inwestycji, martwi się o losy przebudowy drogi z Rogoźna przez Studzieniec do granic gminy.

Tu na przeszkodzie stoi brak decyzji środowiskowej. Po zawirowaniach z niesłownym projektantem tej inwestycji, który zaszył się gdzieś na krańcach Polski i o Rogoźnie najwyraźniej zapomniał, los inwestycji wciąż nie jest jasny. Projekt co prawda wpłynął. W minionym tygodniu była jego analiza. Potem trzeba będzie poczekać na decyzję środowiskową.

Zdaniem burmistrza Romana Szuberskiego: Niektóre elementy zostały ujęte niewłaściwie i będę interweniował oraz uzgadniał z Wodami Polskimi i inspekcją sanitarną. To z pewnością sprawy nie przyspieszy.

Burmistrz liczy na to, że za tydzień będzie jaśniej w tej sprawie. Jaśniej, nie oznacza jeszcze niczego pewnego.

Nawet, gdy będą wszystkie uzgodnienia i dokumenty potrzebne będą pieniądze. Zarząd powiatu liczy na to, że te uda się może uzyskać z Polskiego Ładu jeszcze jesienią tego roku. Czy jednak na pewno? Jak na razie pewna jest tylko droga z Gorzewa do Ryczywołu.

Podobne artykuły