Jak już budować, to po całości

Jak już budować, to po całości

ROGOŹNO. Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski zaproponował władzom powiatu obornickiego, aby ścieżka rowerowa, mająca powstać przy przebudowie drogi powiatowej Za Jeziorem, powstała nie tylko od drogi wojewódzkiej do ośrodka OSiR, ale na całej długości drogi powiatowej aż do Owczychgłów, gdzie są budowane wciąż nowe domy.

W opinii Renaty Tomaszewskiej: Droga jest niebezpieczna dla pieszych i przebudowa jej bez ścieżki pieszo-rowerowej mija się z celem.

Wicestarosta Waldemar Cyranek obszedł wspomnianą drogę wraz z burmistrzem Szuberskim i zauważył, że będzie z pewnością problem formalny z wycinką rosnących tam drzew.

Roman Szuberski zaproponował, aby ścieżka pieszo-rowerowa powstała w tej sytuacji za drzewami.

Niestety – stwierdził Cyranek – wówczas byśmy wyszli poza pas drogowy i weszli w grunty obce, co wiązałoby się z ich wykupem i nieznanymi jeszcze kosztami niekwalifikowanymi, które by spadły na powiat. Nadal dyskutujemy o tej sprawie, proponując podzielenie tych kosztów na połowę przez gminę i powiat. Jeśli rada miejska to poprze, dokonamy zmian w dokumentacji.

Już wiadomo, że koszt wykupów gruntów nie będzie nazbyt wysoki, bo mowa o nieużytkach.

Obecnie decyzja jest po stronie rady miejskiej Rogoźna, a rację mają ci, którzy mówią, że jak budować to solidnie i w całości, bo potem nie będzie już powrotu do wydłużania ścieżki pieszo-rowerowej.

Podobne artykuły