Inicjatywa w Połajewie

POŁAJEWO. W Połajewie powstało nowe stowarzyszenie. Drugie w gminie, nie licząc klubów sportowych i działających we wsiach jednostek OSP. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Gminy Połajewo, bo tak nazywa się ten nowy twór, zrzesza mieszkańców gminy, którym leży na sercu dobro małej ojczyzny. 

Dwadzieścioro osób będących członkami-założycielami stowarzyszenia to liderzy społeczności lokalnej – dyrektorzy, radni, nauczyciele, aktywni młodzi ludzie, sołtysi oraz członkinie kół gospodyń wiejskich. Pomysł na założenie Stowarzyszenia zrodził się po cyklu szkoleń na temat ekonomii społecznej przez WYG International Polska we współpracy z siecią Barka. Prowadzący zajęcia zwrócili uwagę na małą liczbę stowarzyszeń i zarejestrowanych grup inicjatywnych w Połajewie. Szkolenia zaowocowały diagnozą, w której społeczność Połajewa i okolic uznano za wymagająca, ale za to z dużym potencjałem ludzkim. 

Grupa zapaleńców postanowiła działać i zaraziła chęcią działania innych. Do stowarzyszenia przyłączają się kolejne osoby. Plany na działania, które może podejmować stowarzyszenie już są, jest też rejestracja w sądzie. Uzupełnienia wymagało podanie składu osobowego władz i w tym celu 4 listopada przeprowadzono pierwsze Zebranie Walne Stowarzyszania. W głosowaniu tajnym przy obecności quorum wybrano zarząd, komisję rewizją i prezesa. 

Przez najbliższe cztery lata funkcję prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Gminy Połajewo pełnić będzie wybrana jednogłośnie Miłosława Nowicka, główny instruktor Gminnego Ośrodka Kultury. Wiceprezesem został Roman Klewenhagen, przewodniczący rady gminy w Połajewie i zarazem sołtys Boruszyna. Skarbnikiem będzie Krystyna Gauza, emerytowana nauczycielka i była dyrektor Szkoły Podstawowej w Połajewie, a członkami zarządu Małgorzata Dudek, dyrektor Gimnazjum w Połajewie i Katarzyna Siek, studentka pedagogiki. W skład komisji rewizyjnej weszli Maria Klewenhagen, Kazimierz Pawlisiak i Adam Jędrzejczak. 

Przed członkami Stowarzyszenia założenie konta bankowego i prawna regulacja możliwości przekazania 1% podatku na rzecz organizacji. Jednym z pierwszych działań będzie pozyskanie środków na budowę gminnego placu zabaw w Połajewie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.