Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

MANIEWO. Nadszedł wrzesień i uczniowie szkół uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022. Gminna inauguracja odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maniewie.

Podczas uroczystości jej uczestnicy nie tylko witali nowy rok szkolny, lecz również oficjalnie rozpoczynającą swoją pracę dyrektor placówki Renatę Wrzeszcz, z ogromnym wzruszeniem żegnając dotychczasową dyrektor Danutę Jagodzińską.

Wszystkim uczniom wracającym do szkół po wakacjach swoje życzenia złożył burmistrz Tomasz Szrama: Kochani Uczniowie! Przed wami nowy rok szkolny, znów stoją otworem szkolne bramy, znów możecie spotkać kolegów i koleżanki. Jestem przekonany, że po wielu miesiącach zdalnej nauki zupełnie inaczej postrzegacie tę chwilę. A radość z możliwości rzeczywistego spotkania z przyjaciółmi przyćmiewa nieco żal, że właśnie pożegnaliśmy wakacje. Każdy początek rodzi pewne obawy, zwłaszcza, gdy jest to początek czegoś zupełnie nowego. Lecz nie warto koncentrować się na strachu, a nowości postrzegać wyłącznie jako niekończące się perspektywy.


Inauguracja nowego roku szkolnego w dobie pandemii była mimo wszystko miłym wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięć.

Podobne artykuły