Ile powiat zaoszczędzi na ogrzewaniu szkoły?

Ile powiat zaoszczędzi na ogrzewaniu szkoły?

OBORNIKI, ROGOŹNO. Swego czasu informowaliśmy o planach starosty Zofii Koteckiej zaoszczędzenia na ogrzewaniu rogozińskiego Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego, poprzez budowę tam własnej ciepłowni.

Utrata przez rogozińską spółkę ciepłowniczą Megawat drugiego co do wielkości, po Spółdzielni Mieszkaniowej, odbiorcy ciepła w gminie, wywołało wielkie poruszenie wśród samorządowców gminy jak i powiatu.

Rogozińska opozycja zarzucała burmistrzowi Romanowi Szuberskiemu brak w tej kwestii działania, podczas gdy nie on podejmował decyzję, a ponadto prezes spółki ciepłowniczej nawet go o fakcie utraty ważnego odbiorcy nie zawiadomił.

Prezes Piotr Gruszczyński przygotował za to na użytek opozycji własne wyliczenie, z którego ma wynikać, że to oszczędność jaką ma uzyskać powiat będzie mniejsza.

Tu trzeba wyjaśnić, że ilość zaoszczędzonych przez powiat pieniędzy ma wynieść tylko w ciągu jednego roku ponad 100 tysięcy złotych, a jest to wyliczenie oparte na danych z czasu pandemii, gdy w szkole nie było przez znaczny czas zajęć.

Wicestarosta Waldemar Cyranek nie zgadza się z opinią Piotra Gruszczyńskiego, bowiem ta zawiera jedynie suche stwierdzenia lub przypuszczenia, nie poparte żadnym rzetelnym wyliczeniem.

Dla nabrania pewności wicestarosta zlecił jednak niezależnemu podmiotowi z Poznania dodatkowe wyliczenie oszczędności, jakie powiat uzyskać może na własnej ciepłowni.

– Okazało się, że te oszczędności mogą być większe niż początkowo zakładaliśmy – przyznał Waldemar Cyranek, a Zofia Kotecka dodała: Jeżeli uda nam się wybudować i wyposażyć kotłownię taniej niż założyliśmy w kosztorysie, inwestycja zwróci nam się jeszcze prędzej.

Tak czy inaczej, plan starosty Zofii Koteckiej wydaje się być bardzo trafnym i tylko szkoda, że prezes Gruszczyński nie podjął z władzami powiatu dialogu, godząc się na stratę ważnego odbiorcy.

Wiele tłumaczy tu fakt, że Piotr Gruszczyński niebawem osiągnie wiek emerytalny, co może wyjaśniać jego brak inwencji.

Choć Roman Szuberski nic sam o tym nie mówi, to zbliżeni do niego radni twierdzą, że nie można wykluczyć rychłego połączenia obu spółek gminnych Megawatu z Aquabellisem i nie trudno zgadnąć, kto stanie na czele nowego podmiotu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.