Hubert mistrzem recytacji

OBORNIKI. W minionym tygodniu odbył się w gościnnych progach biblioteki miejskiej finał eliminacji podrejonowych konkursu recytatorskiego szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorem był Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa nr 4 im. UNICEF. Konkurs obejmował swym zasięgiem powiaty wągrowiecki, szamotulski i obornicki. 

Nim jednak najlepsi recytatorzy stanęli w szranki, długo ćwiczyli trudną sztukę prezentacji wiersza lub prozy. Pod okiem swych nauczycielek próbowali emisji głosu, mimiki, gestykulacji nie mówiąc o zapamiętaniu i zrozumieniu tekstu. Efekty tego śledził a potem i doradzał Dariusz Jagodziński, dziennikarz, animator i instruktor Centrum Sztuki dziecka a przy tym współtwórca Pracowni Teatru i Literatury oraz Pracowni Małych Form Teatralnych. Wraz z Alicją Nakonieczną, Ewą Klimasek i Elżbietą Dembińską oceniał liczne prezentacje.

Ostatecznie najwięcej punktów zdobyły w kategorii wiekowej kl. IV do VI Agata Balcerowiak, która wypadła nieco lepiej od Jagody Elner. Wśród uczniów gimnazjów najlepsi byli Julia Neter a zaraz za nią Michał Surma. 

W kategorii najmłodszych recytatorów zdecydowanie wygrał Hubert Jóźwiak a miejsce drugie przypadło w udziale Florentynie Tietz i Adriannie Stanisławiak. 

Poziom eliminacji był wysoki choć dość wyrównany. Wyjątkiem była wspaniała recytacja Huberta Jóźwiaka, która nie mieściła się w żadnych ramkach. Jego aktorski sposób prezentacji doskonale oddał sens niełatwej prozy a wewnętrzna energia, która wypełnia Huberta, emanowała wielką naturalnością, jakiej mógłby mu pozazdrościć niejeden zawodowy aktor. Nic więc dziwnego, że przewodniczący jury poprosił na finał a zarazem na deser, by Hubert raz jeszcze zarecytował swój utwór. 

Udało się nam zarejestrować fragment tej recytacji. Można go obejrzeć na stronie www.oborniki.com pl. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.