Hotel dla walczących z koronawirusem gotowy

Hotel dla walczących z koronawirusem gotowy

ZIEMIA OBORNICKA. Gotowy już jest Hotel dla Medyka, przeznaczony dla lekarzy i pielęgniarek walczących z koronawirusem. Za pobyt i wyżywienie personelu medycznego w hotelu zapłaci fundacja powołana przez spółki Skarbu Państwa. Hotel powsat na na Ławicy w Poznaniu, a lokalizację wskazał Polski Holding Hotelowy.

Jest to miejsce przeznaczone dla personelu walczącego z wirusem, dla osób, pracują po kilkanaście godzin, często nie chcą wracać do domów, by nie narażać swoich bliskich. To o bardzo nowoczesny hotel, świetnie wyposażony. Ma 120 miejsc. – Chcemy, by mieli bardzo dobre warunki do wypoczynku, do tego oczywiście wyżywienie, śniadanie, które też zapewnia ten hotel – powiedział wojewoda wielkopolski.

Jak już informowaliśmy, działa już pierwsze izolatorium dla chorych, którzy lekko przechodzą zakażenie i nie chcą lub nie mogą być w czasie leczenia w domach. Wojewoda spodziewa się, że pierwszych pacjentów szpital skieruje tam w przyszłym tygodniu. W hotelu Ikar przygotowano dla nich 164 pokoje.

Podobne artykuły