Horror na Szamotulskiej

GMINA OBORNIKI. W minioną środę na drodze szamotulskiej rozgrywały się prawdziwie dantejskie sceny. Zniszczona nawierzchnia drogi byłą przyczyną wielu przykrych i niebezpiecznych zdarzeń. Tylko tych, o których wiemy, mogło być od kilku do nawet kilkunastu. W pozostałych przypadkach kierowcy naprawiali auta na poboczach i klnąc odjeżdżali, nikogo nie powiadamiając. 

Zmierzch i siąpiący deszczyk utrudniały widoczność. W tych okolicznościach każda wyrwa i dziura w jezdni stanowiła nie lada pułapkę. Na drodze można było spotkać kierowców zmieniających uszkodzone koło. W kilku przypadkach zniszczeniu uległo całe zwieszenie. 

Po licznych interwencjach drogowcy ustawili na szosie pulsujące żółto światło, by dawało coś do zrozumienia. Dla wielu i ono było przeszkodą, bo zmuszało go omijania go na wąskiej jezdni. 

W sprawie zniszczonej jezdni interweniował wiceburmistrz Obornik Bogdan Bukowski a komendant policji Wojciech Spychała wysłał do zarządcy, Marka Kmiecika z Wojewódzkiego Zarządu Dróg, stanowcze w treści pismo. W rozmowie z nami, komendant przyznał, że z podobnym problemem spotyka się co roku w okresie zimowej odwilży. O natychmiastowe działanie interweniował też w rejonie dróg w Szamotułach. 

Było warto, bo już następnego dnia przystąpiono do prac naprawczych. Na drodze pojawiała się na ekipa łatająca najgłębsze wyrwy. Niestety wiele z nich pominięto i sytuacja zapewne szybko się powtórzy. Ponadto po odjeździe drogowców pojawiały się kolejne wyrwy w bardzo rozwarstwionym asfalcie. 

Jedynym wyjściem jest kompleksowy remont drogi. Tymczasem dawno zapowiadaną przebudowę w ubiegłym roku znów odsunięto w czasie decyzją sejmiku wojewódzkiego, do której także przyłożył się obornicki radny wojewódzki Tomasz Szrama. 

Może coś ruszy się w tym roku, bo inaczej ilość awarii będzie wciąż się podwajać a i o tragedię na takiej drodze nie trudno. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.