Historia jednego obrazu

KOWANÓWKO. Dawid Dopieralski jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Osiemnastolatek od wielu lat jest przywiązany do wózka i ze względu na swoją niepełnosprawność wiele wysiłku wkłada w namalowanie każdej kreski. Dawid wziął w maju udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze zakątki powiatu obornickiego”, który promował głównie kamienice i kościoły. Organizatorem konkursu była jego szkoła a on zajął w nim pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. 

Podczas wystawy pokonkursowej, która odbyła się w bibliotece publicznej w Obornikach, Anna Rydzewska podziwiając obrazy wykonane różnymi technikami płaskimi przez uczniów naszego powiatu zatrzymała się przed pracą Dawida. Zapytała, czy po ekspozycji mogłaby otrzymać dzieło chłopca przedstawiające kamienice na obornickim rynku. Pomysłodawczynie i organizatorki projektu E. Rzeska-Kamińska i A. Radzińska przekazały na ręce pani burmistrz wskazaną pracę, która obecnie zdobi wnętrze urzędu miejskiego w Obornikach. 

To jednak nie koniec tej historii. 27 listopada w ZSS w Kowanówku nastąpiło niezwykłe spotkanie burmistrz Anny Rydzewskiej z Dawidem Dopieralskim. W drodze rewanżu za ciekawy obraz pani burmistrz podarowała mu w prezencie radiomagnetofon i książkę o gołębiach, ponieważ pasją Dawida są te właśnie ptaki. Jak powiedziała Anna Rydzewska – ten dzielny młody człowiek otrzymał prezent za swój talent, upór w tworzeniu i z okazji 18-tych urodzin, które niedawno obchodził. 

Dawid Dopieralski nie krył wzruszenia i radości, że miał niezwykłą możliwość poznania osobiście burmistrz Obornik a zarazem osoby która tak wysoko oceniła jego umiejętności. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.