Gwiazdkowy turniej piłki ręcznej

OBORNIKI. W piątek 11 grudnia w hali Obornickiego Centrum Sportu przy ulicy Obrzyckiej odbyło się uroczyste otwarcie XI edycji gwiazdkowego, ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej. Zakwalifikowało się do niego w tym roku 12 renomowanych  zespołów z całej Polski. Do Obornik przybyli piłkarze z Kielc, Gdańska, Tczewa, Szczecina, Buku, Lubina, Kwidzynia, Lubicza oraz kadra pomorska. 

Uroczyste otwarcie imprezy było doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć sportu dzieci i młodzieży, podczas którego burmistrz Anna Rydzewska wręczyła pamiątkowe statuetki wyróżniającym się zawodnikom i klubom Ziemi Obornickiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się Olga Chmielewska, Kamila Bradzikowska – obie wybitne karateczki; klub piłki ręcznej Sparta Oborniki za zajęcie III miejsca w finałach mistrzostw Polski dzieci oraz Jakub Ratajczak, mistrz pływacki.

Ponadto z okazji 50-lecia istnienia piłki ręcznej na Ziemi Obornickiej burmistrz Rydzewska wręczyła pamiątkowe patery trenerom Jerzemu Kubiakowi, Henrykowi Kramerowi, Tadeuszowi Ratajczakowi oraz Hannie Arciszewskiej, Katarzynie Przybysz, Aldonie Hanyż, Danucie Drewicz, Wojciechowi Konitzowi, Michałowi Pietrzakowi i Markowi Arciszewskiemu. 

Na koniec burmistrz powiedziała: serdecznie dziękuję szczególnie tym, którzy zdobyli wysokie laury w Polsce i poza jej granicami oraz tym, którzy byli twórcami ich sukcesów. Cieszę się, że jesteśmy dzięki temu znani w kraju i życzę wam wszystkiego najlepszego. 

Po oficjalnym otwarciu turnieju była też okazja do spotkania lokalnych działaczy sportowych oraz ich gości z władzami Obornik. Podczas rozmów dyrektor obornickiego sportu Tomasz Konitz powiedział: dołożymy wszelkich starań, żeby oborniczanki i oborniczanie utrzymali się na dotychczasowym, jak twierdzę, wysokim poziome. Z piłką ręczną w naszym mieście bywało różnie, ale najgorsze mamy już za sobą.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.