Kolejny przypadek w powiecie poznańskim. To student cudzoziemiec. Brak zakażeń na Ziemi Obornickiej na 12 w czwartek

Kolejny przypadek w powiecie poznańskim. To student cudzoziemiec. Brak zakażeń na Ziemi Obornickiej na 12 w czwartek

ZIEMIA OBORNICKA. Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem został potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych w Poznaniu. Mężczyzna ma zameldowanie w powiecie poznańskim. To student z zagranicy. Jego stan jest dobry – tak oceniają to lekarze.  Mężczyzna obecnie przebywa na kwarantannie w Poznaniu, a zakażenie miało miejsce prawdopodobnie w związku z kontaktem z osobami z zagranicy. Mieszkał w akademiku w dawnym hotelu Polonez. Akademik został zamknięty, mieszkający w nim studenci nie mogą go opuszczać. Kwarantanna w domu studenckich potrwa dwa tygodnie. Sanepid o swojej decyzji poinformował kierowniczkę akademika, a wszyscy lokatorzy domu dowiedzieli się, jak mają się zachowywać.

Na godzinę 12.00 w czwartek nie stwierdzono zarażenia koronawirusem na Ziemi Obornickiej. Wobec osób, które powróciły w ostatnich dniach z zagranicy, obowiązuje zarządzenie o kwarantannie. Kilkadziesiąt osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Po dzisiejszym przypadku, w województwie wielkopolskim wynik pozytywny testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 uzyskało łącznie 14 osób. Hospitalizowanych w województwie jest 106 pacjentów, na kwarantannie przybywa 1425 osób a pod nadzorem epidemiologicznym 2561 osób. Liczba wykonywanych testów w naszym regionie jest podobna do tej w innych. W ciągu doby to około 120 – 130 badań.

Podobne artykuły