Godzina 20 w piątek – nie ma zakażonych na Ziemi Obornickiej. Kilkadziesiąt osób poddanych kwarantannie.

Godzina 20 w piątek – nie ma zakażonych na Ziemi Obornickiej. Kilkadziesiąt osób poddanych kwarantannie.

ZIEMIA OBORNICKA. Na godzinę 20 nie było zakażeń koronawirusem w regionie. Dwie osoby zarażone, które wykryto dzisiaj, pochodzą z Czarnkowa.

O 20 mamy 14 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kilkadziesiąt osób w regionie podlega kwarantannie domowej i nie może wychodzić z domów. Nie stwierdzono incydentów z osobami objętymi nadzorem epidemiologicznym oraz tymi, które powróciły w ostatnich dniach z zagranicy, a wobec których obowiązuje zarządzenie o kwarantannie. Osoby, które odbywają kwarantannę sprawdzane są przez policjantów. Policjanci wspierając służby przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podał sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornickim na godzinę 12 w czwartek:
– 0 osoby hospitalizowane;
– 29 osób poddanych kwarantannie domowej, w tym 26 związanych z powrotem z zagranicy;
– 8 osób pod nadzorem epidemiologicznym;
– 0 przypadków potwierdzonych.

Podobne artykuły