ZIEMIA OBORNICKA. O 21 w niedzielę mamy 7 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
O 17 mieliśmy 64 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj .śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia u 6 kolejnych mieszkańców Wielkopolski. To 4 osoby z powiatu poznańskiego: młoda kobieta oraz mężczyźni w młodym, średnim i starszym wieku (służby nie precyzują ile dokładnie mają lat). Wszyscy są w stanie dobrym i przebywają w kwarantannach domowych. Mężczyzna w średnim wieku prawdopodobnie zaraził się podczas pobytu za granicą, pozostali mieli kontakty z osobami zakażonymi na terenie Polski.
Piąty przypadek to kobieta w średnim wieku z powiatu jarocińskiego. Jej stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej (miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem). Ostatni zakażony to mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, również jest hospitalizowany przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną.
W Wielkopolsce jest łącznie 36 osób zakażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły. Trwa transport kolejnej partii sprzętu ochronnego dla lekarzy. Sprzęt trafi do szpitala położniczo-ginekologicznego przy ul. Polnej w Poznaniu i do szpitala w Wolicy k. Kalisza.
Dwa dni temu kwarantannę odbywało na Ziemi Obornickiej ponad pięćdziesiąt osób. Ta liczba zaczyna oscylować w granicach setki. Kwarantanna oznacza kategoryczny zakaz opuszczania swego miejsca zamieszkania.