Gminne zakupy na początku roku

Gminne zakupy na początku roku

GMINA OBORNIKI. Początek roku, to w gminie Oborniki czas ustalenia wysokości wydatków koniecznych do funkcjonowania gminnych instytucji.

Wśród tych wydatków zostały zaplanowane 323 tysiące złotych za usługi pocztowe Poczty Polskiej, która ma na owe usługi monopol. Burmistrz Tomasz Szrama stara się nieco ów monopol obejść, zlecając dystrybucję części przesyłek różnym kurierom. Dzięki temu wydatki pocztowe są mniejsze, bo z monopolistą targować się nie da, a z kurierami owszem.

Drugim sposobem burmistrza na oszczędzanie na kosztach utrzymania gminy jest zakup energii poprzez grupę zakupową. Kupując energię dla wielu podmiotów, kupuje się jej więcej, a przy okazji taniej. Tu już monopol gminie nie grozi, burmistrz ogłasza co roku przetarg na zakup energii i zawiera umowę z dostawcą najtańszym. Tak jak i w latach poprzednich jest to spółka ENEA, której za energię elektryczną dla grupy zakupowej trzeba będzie i tak zapłacić ponad 5,8 mln złotych.

Skoro mowa o paliwie, to dostawcą go będzie obornicka firma Takrys, która zaproponowała najniższą cenę oleju napędowego, benzyny i olei silnikowych do gminnych pojazdów. Gmina zapłaci w tym roku za nie 198 tysięcy złotych.

Podobne artykuły