Gmina wsparła finansowo szpital

Gmina wsparła finansowo szpital

OBORNIKI. Gdy władze powiatu zwróciły się w marcu do urzędu wojewódzkiego z wnioskiem o wsparcie finansowe na zakup sprzętu medycznego dla szpitala, dość szybko stało się jasnym, że wsparcia nie będzie, a jeżeli nawet, to znikome i na wiele nie wystarczy.

Wówczas, w kwietniu, starosta Zofia Kotecka zwróciła się z prośbą o pomoc do burmistrza Obornik. Tomasz Szrama pozytywnie zaopiniował wniosek starosty i zwrócił się do radnych, wyjaśniając im o jaki i jak potrzebny sprzęt medyczny tu chodzi. Radni, podczas obrad, nie mając w tej kwestii żadnych wątpliwości podjęli uchwałę przekazującą 70 tys. zł na potrzeby szpitala powiatowego.

Burmistrz Tomasz Szrama wraz ze starostą Zofią Kotecką i przewodniczącym rady miejskiej Pawłem Drewiczem przekazali symboliczny voucher na zakup artroskopu, jednej z ważniejszych pozycji na liście pilnych potrzeb lecznicy.

– Jeżeli tylko możemy, to wspieramy obornicki szpital, czy to w zakupie sprzętu medycznego, czy też w innej formie – powiedział burmistrz Tomasz Szrama.

Podobne artykuły