Gmina Oborniki wśród najprzychylniejszych rowerzystom

Gmina Oborniki wśród najprzychylniejszych rowerzystom

GMINA OBORNIKI. Z raportu przygotowanego przez Polską Unię Mobilności Aktywnej wynika, że w Metropolii najlepiej czują się rowerzyści z gminy Tarnowo Podgórne, gminy Oborniki i gminy Czerwonak.

Oprócz wymienionych, w Skokach jazda daje najwięcej przyjemności, zaś miasta Poznań, Murowana Goślina-Miasto i Szamotuły Gmina i Urząd Miasta i Gminy Szamotuły zostały wysoko ocenione za działania względem rowerzystów. Wszystkie te dane wynikają z blisko 2600 ankiet wypełnionych przez cyklistów z Metropolii. W całym kraju zebrano ich blisko 10 tysięcy. Dla gmin, które spełniły próg frekwencyjny (50 ankiet dla najmniejszych, minimum 200 dla największych miast), powstały raporty. Wszystkie samorządy tworzące Polską Unię Mobilności Aktywnej spełniły wymagania.

Warto dodać, że takie wyróżnienie oraz uznanie, z jakim spotkała się gmina Oborniki samych oborniczan nie zaskakuje. Od wielu lat tworzony jest w gminie dobry klimat dla rowerzystów.

Powstają kolejne trasy rowerowe, a istniejące są ze sobą łączone w sieć. Wielce malownicza trasa ze Słonaw do Stobnicy uzyskała uznanie cyklistów i turystów, jako jedna z najpiękniejszych w Wielkopolsce i Polsce.

Podobne artykuły