Główne części mostu są już w dużej mierze gotowe

Główne części mostu są już w dużej mierze gotowe

RYCZYWÓŁ. Trwa budowa mostu na Flincie, a jej koniec przewidziano na koniec czerwca. Czy zostanie on dotrzymany? Tu pewności nie ma.

Most jest w głównej części wykonany. Flinta płynie częściowo pod nim, a częściowo specjalnie utworzonym bypassem. Obecnie trwają prace nad obsypywaniem przepustu mostowego materiałem ziemnym. Przepust został wykonany z polimeru, co gwarantuje budowli długie trwanie.

Flinta płynie w tym roku bardzo żwawo, niosąc niespotykane od dawna masy wody. Łatwo przewidzieć, że brzegi przy moście zostaną dodatkowo zabezpieczone faszyną.

Drogowcy zgromadzili już w związku z tym spore ilości zaostrzonych palików, pomiędzy którymi przeplotą gałązki pochodzące z pędów wikliny (w tym z wierzby rokity lub wierzby purpurowej), gałęzie drzew liściastych takich jak dąb, grab, leszczyna, olsza, brzoza czy buk, albo gałęzie drzew iglastych: sosny, świerku, ewentualnie pęki chrustu.

Być może zostaną wykorzystane gałązki z wyciętych zarośli, z poboczy zamkniętego odcinka drogi.

Tego materiału jeszcze nie dowieziono, dlatego można się jedynie domyślać. To będzie żmudna praca mogąca trochę potrwać. Patrząc na zakres prac, jakie są jeszcze do wykonania, trudno uwierzyć w ich koniec jeszcze w czerwcu, co nie oznacza, że nie jest to możliwe.

Po zakończeniu budowy most będzie miał zwiększony tonaż, a dojazd do Ryczywołu stanie się znacznie łatwiejszy nic obecnie.

Podobne artykuły