Gdzie  co wrzucić?

Gdzie co wrzucić?

GMINA OBORNIKI. Z roku na rok wytwarza się coraz więcej odpadów i chociaż oborniczanie je segregują i to coraz lepiej, wciąż pojawiają się wątpliwości, co zrobić z papierem po maśle, kartonem po mleku czy torebką po herbacie.
Nie ma jedynie wątpliwości co do tego, że wszyscy muszą segregować odpady.
6 września 2019 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jedną z najważniejszych zmian jest obowiązek prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W praktyce oznacza to, iż każdy z nas od września 2020 roku będzie zobligowany do segregowania odpadów komunalnych. Mając na uwadze fakt, iż selektywna zbiórka może nastręczać wielu dylematów, ZM GOAP przypomina, że z myślą o mieszkańcach stworzono mobilną aplikację Wywozik GOAP oraz wyszukiwarkę odpadów.
Uruchomiona we wrześniu 2018 roku aplikacja Wywozik GOAP to przyjazne rozwiązania mobilne, które pozwalają zgłosić nieprawidłowości w zakresie świadczonych usług czy pozyskać dane teleadresowe PSZOK wraz z opcją wyznaczenia trasy. Ponadto aplikacja zapewnia bieżący dostęp do pilnych komunikatów. Z kolei mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych, którzy zobligowani są do wstawiania pojemników na odpady zgodnie z harmonogramem odbioru, po ustawieniu adresu swojej nieruchomości zyskają dostęp do terminarza wywozu odpadów z posesji.
Użytkownicy Wywozika z całą pewnością docenią także znajdujący się w zakładce Informacje słowniczek odpadów. Jeśli ktoś chce mieć wyszukiwarkę odpadów zawsze pod ręką, może już dziś pobrać bezpłatną aplikację Wywozik GOAP na smartfona.

Podobne artykuły