Gdzie by tu zrobić siusiu?

Gdzie by tu zrobić siusiu?

OBORNIKI. Kilka osób miało ponoć zgłosić jednemu z radnych problem braku toalety na obornickim Rynku.
Dotychczasowe toalety zostały zdemontowane i w razie potrzeby nie ma gdzie ich zdaniem załatwić swych fizjologicznych potrzeb.

Według Henryka Brodniewicza można by problem łatwo rozwiązać i ustawić toaletę kontenerową na ulicy Zamkowej u zbiegu z Rynkiem, gdzie latami stał kiosk z kwiatami.

Pomiędzy jednak wychodkiem a kwiaciarnią jest ogromna różnica, choćby natury estetycznej. Podobnego zdania jest też burmistrz Tomasz Szrama.

Są wszak toalety wokół Rynku. Osobiście zmierzył drogę do tej kontenerowej, która powstała na dawnym placu po PKS-ie. Z Rynku do toalet można dojść do niej spokojnie w cztery minuty.

My przypominamy o ogrzewanej całodobowej toalecie przy ulicy Kościelnej, na terenie parafii. Jeszcze bliżej jest do toalety w Kawernie pod Orłem przy Powstańców Wielkopolskich.

Tomasz Szrama przypomina, że obecnie na Rynku nie skupia się życie mieszkańców tak jak dawniej, już bardziej się ono toczy przy obecnym dworcu autobusowym, a obok przy kolejowym stoją dwa toi toi-e. Gdyby wspomniane cztery minuty stały się dla wielu zbyt długie, burmistrz zastanawia się nad innym rozwiązaniem.

Na budowę toalety na Rynku nie zgodzi się żaden konserwator zabytków, tym bardziej, że przepisy każą dbać także o niepełnosprawnych, zatem nic małego stworzyć się nie da. Dlatego Tomasz Szrama zaproponował rodzaj łazienki w budynku mieszkalnym.

Takie lokale ma gmina na parterze budynków na Rynku pod numerami 13 i 16. Można by w nich urządzić dyskretne i wygodne toalety, nawet z miejscem do przewiniecie dziecka.

Pomysł burmistrza jest bez wątpienia wręcz doskonały. On sam obiecał, że obejrzy jak najszybciej oba lokale w asyście radnego i fachowca budowlanego, by razem sprawdzić, co da się tam urządzić.

Taka łazienka na Rynku z pewnością się przyda. Obawy, że „zamieszkają” w niej żule czy bezdomni rozwieje straż miejska. Gdyby powstała taka toaleta, z Rynku znikną na zawsze osoby przebierające nogami i pytające z paniką, gdzie tutaj można zrobić siusiu?

Podobne artykuły