Gdy znajdzie się półtora miliarda, to za pięć lat będzie obwodnica Obornik

Gdy znajdzie się półtora miliarda, to za pięć lat będzie obwodnica Obornik

GMINA OBORNIKI. Nowy rok to krok bliżej rozpoczęcia budowy obwodnicy Obornik.

Niedawno informowaliśmy o przesłaniu przez Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad dokumentacji obwodnicy do Wojewódzkiej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Na biurko burmistrza Tomasza Szramy trafiło z kolei pismo będące protokołem z posiedzenia komisji ekonomicznej budowy drogi ekspresowej S11.

To dość obszerny dokument określający parametry techniczne, przebieg drogi i to bardzo szczegółowy, bo określający wszystkie skrzyżowania, obiekty inżynierskie, jakie muszą powstać z uwzględnieniem ustaleń tak zwanego przebiegu społecznego, zasugerowanego Dyrekcji przez burmistrza Obornik, który wcześniej zebrał opinie mieszkańców.

Na końcu tego dokumentu znalazły się szacunkowe koszty drogi. Przy wariancie wynikowym, wybranym do dalszych prac, uzgodnionym z gminą Oborniki, koszty te zależne są od rozwiązań technicznych i wahają od kwoty…1,3 do 1,5 mld złotych.

Gdy Wojewódzka Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad takie pieniądze od rządu uzyska, to będzie mogła ogłosić przetarg na budowę drogi będącej kontynuacją poznańskiego odcinka S11 oraz obwodnicy Obornik, w systemie zaprojektuj i zbuduj.

Planowany termin, gdy może być już gotowa opinia środowiskowa, to najpewniej rok 2022, a potem jeszcze trzy, cztery lata prac budowlanych i może taka droga powstać.

Podobne artykuły