Fyrtel Rzemieślniczy nagrodzony w ogólnopolskim plebiscycie Perły Samorządu

Fyrtel Rzemieślniczy nagrodzony w ogólnopolskim plebiscycie Perły Samorządu

GDYNIA, OBORNIKI. W środę odbył się w Gdyni kongres zatytułowany „Perły Samorządu” realizowany przez Dziennik Gazetę Prawną, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Podczas kongresowej gali wręczono wyróżnienia dla najlepszych gmin w rankingu „Perły Samorządu 2022”. Z wielką przyjemnością informujemy, że gmina Oborniki otrzymała w tym prestiżowym plebiscycie samorządowym nagrodę w kategorii Edukacja. Eksperci zasiadający w jury docenili obornicki Fytrtel Rzemieślniczy. Nagrodę w Gdyni odebrał kierownik Biura Promocji i Sportu Krzysztof Sroka.

Program Promocji i Wsparcia Rzemiosła „Fyrtel Rzemieślniczy” powstał w 2021 roku, z inicjatywy burmistrza Oborniki Tomasza Szramy, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kształcenie w zawodach rzemieślniczych. Podstawowym celem projektu jest kreowanie nauki zawodu w szkolnictwie zawodowym, które daje możliwość budowania indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz umiejętne połączenie potrzeb rynku gospodarczego ze szkolnictwem zawodowym.

Projekt stawia nacisk na upowszechnienie form współpracy pomiędzy rzemieślnikami i przedsiębiorcami z terenu gminy Oborniki, a instytucjami oświatowymi, realizującymi zadania związane z szkolnictwem zawodowym.

W ramach obornickiego Fyrtla Rzemieślniczego realizowana jest prezentacja oferty obornickich rzemieślników i firm, kształcących przyszłych czeladników, promocja zawodów i działań Cechu Rzemiosł Różnych. W ramach kampanii promującej rzemiosło jako dobrą podstawę rozpoczęcia własnej ścieżki kariery zawodowej powstaje cykl filmów, zamieszczanych w Obornickim Mixie Informacyjnym, gdzie prezentowani są rzemieślnicy i zakłady prowadzące szkolenia zawodowe.

Ponadto gmina pozostaje w stałej współpracy ze starostwem powiatowym w Obornikach, dotyczącej możliwości poszerzania oferty kształcenia zawodowego, zgodnie z zapotrzebowaniem Cechu Rzemiosł Różnych.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.