Firmy śmieciowe kombinują

Firmy śmieciowe kombinują

GMINA OBORNIKI. Niedawno informowaliśmy o zamieszaniu w gospodarce śmieciowej i interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Jak się okazuje zmowę cenową odkryli eksperci z zarządu Międzygminnego Związku GOAP i zgłosili to do UOKiK-u. Tam materiały szybko trafiły do kolejnych ekspertów, a UOKiK wdrożył postępowanie wyjaśniające, chcąc ukrócić niedozwolone działania.

Jak tłumaczy wiceburmistrz Piotr Woszczyk: Firmy śmieciowe podzieliły rynek pomiędzy siebie, co jest niedozwolone, bo każda z nich może na swojej części prowadzić własną monopolistyczną politykę cenową. Członkowie zarządu GOAP wyłapali to jednak i zgłosili do UOKiK.

Postępowanie trwa, a dla nas najważniejsze jest to, że cała ta sprawa nie dotyczy cen śmieci w gminie Oborniki, te są wciąż najniższe w regionie i takie pozostaną do końca tego roku.

Przy okazji rozmowy Piotr Woszczyk nie krył, że przyszły rok może te ceny niestety znacznie zmieni, bo wszystko wokół zdrożało i nadal drożeje, jednak w tym roku żadna zmiana nas nie dosięgnie.

Podobne artykuły