Festyn św. Floriana

OCIESZYN. Dzień 2 maja był dniem festynu św. Floriana patrona strażaków. Obchodzono go w Ocieszynie i to bardzo hucznie. Była uroczysta msza święta koncelebrowana przez kapelana strażaków ks. Wojciecha Rena. 

Burmistrz Anna Rydzewska pozdrowiła strażaków i przekazała im najserdeczniejsze życzenia. W swym wystąpieniu mówiła o ich trudzie i zaangażowaniu druhów. Do życzeń dla strażaków przyłączył się poseł Stanisław Stec. Wspominano trudną akcję i straszne ofiary z Kamienia Pomorskiego. Niejednokrotnie była mowa o niebezpiecznym zajęciu druhów. 

Dla najbardziej zasłużonych nie zabrakło dowodów uznania. Decyzją prezydenta RP prezes OSP Ocieszyn Mieczysław Borucki otrzymał najwyższe odznaczenie – złotą odznakę związku, a na piersi wiceburmistrza Bogdana Bukowskiego zawisł brązowy medal za zasługi dla OSP. 

Osobną uroczystością było poświęcenie nowego samochodu bojowego OSP Ocieszyn. Jest to doskonale wyposażony Ford Transit zakupiony przez gminę Oborniki. Ks. Wojciech Ren go poświęcił a strażacy oblali go szampanem, by dobrze i długo im służył. 

Przewodnikiem po festynie św. Floriana był Tadeusz Ratajczak z nieodłącznym mikrofonem w dłoni. W części artystycznej wystąpiły dzieci w składance śpiewno- słownej ułożonej ku czci strażaków. Na pikniku bawiono się doskonale. Były smakołyki, baloniki a dla najmłodszych dmuchane zamki. Na ruszcie piekły się kiełbaski a na chętnych czekała prawdziwa strażacka grochówka. Dobra majowa pogoda była tego dnia wielkim sprzymierzeńcem tych, którzy odwiedzili Ocieszyn. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.