Festyn w Kowanówku na 102

Festyn w Kowanówku na 102

KOWANÓWKO. Koło Gospodyń Wiejskich w Kowanówku zaprosiło mieszkańców na Festyn Rodzinny w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Osoby zaszczepione tego dnia otrzymały upominki, a na wszystkich gości festynu był poczęstunek. Do kawy i herbaty serwowano kilka rodzajów ciast a z konkretów, przepyszną zupę gulaszową a wydano aż 200 porcji i tyleż samo kiełbasy z grilla.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dorosłych i tych najmłodszych. Potrzebne i pouczające były pokazy ratownictwa medycznego. Przeszkolona została także sama sołtys Karina Wojdanowicz. Straż pożarna z Rożnowa prezentowała wóz strażacki i ciągle stała przed nim mała kolejka dzieci, chętnych do potrzymania choć kierownicy.

Dla najmłodszych przygotowano występ magika, który zainteresował również dorosłych. Dzieci siedziały z otwartymi buziami i często można było słyszeć pytanie: Jak on to zrobił? Równie dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z nauką trików piłkarskich. Dawid Jarzębowski przyjechał aż z Torunia z własnym boiskiem street soccer, żeby zaprezentować swój talent i nauczyć chętnych kilku fajnych sztuczek.

Poza zadowoleniem mieszkańców został także zrealizowany główny cel Festynu – zaszczepiło się prawie 30 osób. W opinii wielu osób była to: Jedna z najbardziej udanych imprez w jakiej uczestniczyliśmy – można było usłyszeć przed wiejska świetlicą. Świadczyło o tym też bardzo duża frekwencja, ale też to, że spotkanie, które miało się skończyć o godzinie 15:00 trwało do 16:30.

Podobne artykuły