Festiwal Literacki Objezierze ze spotkaniami autorskimi

Festiwal Literacki Objezierze ze spotkaniami autorskimi

OBJEZIERZE. Festiwal Literacki Objezierze skierowany został przede wszystkim do miłośników literatury, ale także do osób zainteresowanych historią regionu oraz poszukujących ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Formuła festiwalu jest bardzo prosta. Centralnym punktem wydarzenia są spotkania autorskie odbywające się na deskach zabytkowego Domu Kultury w Objezierzu.

Podczas tegorocznej edycji naszymi gośćmi byli:

prof. Jerzy Bralczyk – znany i lubiany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny, autor kryminałów retro, w których głównymi bohaterami są Eberhard Mock, Edward Popielski, a także… miasto Breslau i przedwojenny Lwów.

Gabriela Gargaś – autorka książek obyczajowych o realistycznej, ale nietuzinkowej fabule, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelniczek i błyskawicznie uzyskują miano bestsellerów.

Jacek Hugo-Bader – jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, pisarz, autor filmów dokumentalnych. Uchodzi za specjalistę od krajów byłego ZSRR.

Jakub Małecki – pisarz, autor powieści obyczajowych m.in. bestsellerowego „Dygotu”, „Rdzy” oraz „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej Nike.

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie trzech milionów egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach, „Literackie Objezierze” odwiedzili także:

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Największą sławę Elizie Piotrowskiej przyniósł cykl o zabawnej, szalonej i nieprzewidywalnej Cioci Jadzi.

Marcin Pałasz – autor książek dla młodych czytelników, słuchowisk, laureat nagród i wyróżnień literackich. Największą popularność przyniosła mu seria o przygodach psa Elfa.

Na zakończenie każdego dnia festiwalu odbywały się koncerty plenerowe – muzycznych wrażeń dostarczyli kolejno Marcin Kempiński z zespołem oraz formacja Brass Band Oborniki.

Zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących. Była możliwość zwiedzania z przewodnikami najciekawszych miejsc Objezierza oraz wzięcia udziału w warsztatach i animacjach nawiązujących do piśmiennictwa i literatury.
Udział we wszystkich spotkaniach i atrakcjach był bezpłatny.

W trosce o komfort uczestników, organizatorzy zadbali, aby wydarzenia towarzyszące nie nakładały się na spotkania autorskie dla dorosłych. W bezpośrednim sąsiedztwie Domu Kultury w Objezierzu znajdowały się punkty gastronomiczne oraz stoisko księgarskie, na którym można było zaopatrzyć się w książki wszystkich autorów goszczących na tegorocznej edycji „Literackiego Objezierza”.

Dzięki firmie SC Transport, która obsługuję obornicką komunikację miejską w sobotę dojechać można było można na festiwal specjalnym busem.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.