Festiwal Literacki Objezierze ze spotkaniami autorskimi

Festiwal Literacki Objezierze ze spotkaniami autorskimi

OBJEZIERZE. Festiwal Literacki Objezierze skierowany został przede wszystkim do miłośników literatury, ale także do osób zainteresowanych historią regionu oraz poszukujących ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Formuła festiwalu jest bardzo prosta. Centralnym punktem wydarzenia są spotkania autorskie odbywające się na deskach zabytkowego Domu Kultury w Objezierzu.

Podczas tegorocznej edycji naszymi gośćmi byli:

prof. Jerzy Bralczyk – znany i lubiany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny, autor kryminałów retro, w których głównymi bohaterami są Eberhard Mock, Edward Popielski, a także… miasto Breslau i przedwojenny Lwów.

Gabriela Gargaś – autorka książek obyczajowych o realistycznej, ale nietuzinkowej fabule, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelniczek i błyskawicznie uzyskują miano bestsellerów.

Jacek Hugo-Bader – jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, pisarz, autor filmów dokumentalnych. Uchodzi za specjalistę od krajów byłego ZSRR.

Jakub Małecki – pisarz, autor powieści obyczajowych m.in. bestsellerowego „Dygotu”, „Rdzy” oraz „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej Nike.

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie trzech milionów egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach, „Literackie Objezierze” odwiedzili także:

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Największą sławę Elizie Piotrowskiej przyniósł cykl o zabawnej, szalonej i nieprzewidywalnej Cioci Jadzi.

Marcin Pałasz – autor książek dla młodych czytelników, słuchowisk, laureat nagród i wyróżnień literackich. Największą popularność przyniosła mu seria o przygodach psa Elfa.

Na zakończenie każdego dnia festiwalu odbywały się koncerty plenerowe – muzycznych wrażeń dostarczyli kolejno Marcin Kempiński z zespołem oraz formacja Brass Band Oborniki.

Zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących. Była możliwość zwiedzania z przewodnikami najciekawszych miejsc Objezierza oraz wzięcia udziału w warsztatach i animacjach nawiązujących do piśmiennictwa i literatury.
Udział we wszystkich spotkaniach i atrakcjach był bezpłatny.

W trosce o komfort uczestników, organizatorzy zadbali, aby wydarzenia towarzyszące nie nakładały się na spotkania autorskie dla dorosłych. W bezpośrednim sąsiedztwie Domu Kultury w Objezierzu znajdowały się punkty gastronomiczne oraz stoisko księgarskie, na którym można było zaopatrzyć się w książki wszystkich autorów goszczących na tegorocznej edycji „Literackiego Objezierza”.

Dzięki firmie SC Transport, która obsługuję obornicką komunikację miejską w sobotę dojechać można było można na festiwal specjalnym busem.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.