Express z bluesem na Ziemi Obornickiej

ROGOŹNO, OBORNIKI. Blues Express jest jedynym festiwalem bluesowym docierającym  w Polsce do strzech. Zakrzewo, wieś na północy Wielkopolski z pięknymi krajobrazami jezior i lasów oraz upadającym dworcem kolejowym, była inspiracją tego przedsięwzięcia.

Pociąg rusza ze stolicy Wielkopolski, zatrzymując się na poszczególnych stacjach na parę minut, by zabrać chętnych przygód i muzyki pasażerów oraz grając krótkie koncerty, wykonywane przez zaproszone zespoły. Muzyka jest grywana nie tylko na stacjach, ale również przez całą drogę do Zakrzewa, specjalnie do tego przystosowanym wagonie pocztowym oraz w Warsie. Samo Zakrzewo na jedną noc staje się  stolicą bluesa a liczba jego mieszkańców z 2 tysięcy zwiększa się parokrotnie – aż do godziny 3.30 nad ranem, kiedy pociąg powraca odwożąc wszystkich gości. 

Na trasie Blues Expressu nie mogło zabraknąć stacji z powiatu obornickiego. Najpierw pociąg zatrzymał się na 10 minut, aby zabrać chętnych z dużego dworca w Obornikach, później dojechał do Rogoźna, w którym stał przez ponad pół godziny. Każdy mógł wysiąść, aby na peronie wysłuchać zespołu Szulerzy. Przybyło też wielu spragnionych dobrej muzyki rogoźnian.

Na kilkadziesiąt minut szary i ledwo dyszący rogoziński dworzec zamienił się w najbardziej tryskające energią miejsce w mieście. Rogoźnianie oraz pasażerowie pociągu od razu ustawili się wokół zespołu, potakując w rytm muzyki, tańcząc na prowizorycznej scenie, którą przygotowało specjalnie na tą okazję wraz z nagłośnieniem Rogozińskie Centrum Kultury.  

Blues od zawsze kojarzy się z  papierosami i napojami procentowymi i prawie każdy pasażer był zaopatrzony w ten oręż, lecz na szczęście jest też kojarzony z wysoką kulturą osobistą słuchających, co również można było zauważyć wśród wszystkich biorących udział w koncercie. Każdy zachowywał się na odpowiednim poziomie słuchając muzyki i przelewając swój dobry humor na kolejne osoby. Może nie należy stawiać na kolejną reformę edukacji, tylko pójść prostszą drogą i każdemu z uczniów sprezentować kasetę zespołu Dżem.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.