Elektrośmieci

POŁAJEWO. Kilkadziesiąt elewizorów – unimorów, rubinów i radzieckich – elektronów wylądowało w śmieciach a dokładniej w kontenerze zbierającym zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne. W całej gminie od rana trwała druga w tym roku zbiórka przechodzonego i przeoglądanego sprzętu.

Mimo deszczowej aury w każdej z trzech miejscowości pojawiali się przedstawiciele rodzin z reklamówkami, bagażnikami a nawet przyczepkami wypełnionymi różnego rodzaju sprzętem. Od 8 do 10 elektrośmieci zbierano w Tarnówku, później akcję przeprowadzono w Krosinie, a ostatnim przystankiem było Połajewo. Tu już od południa na placu targowym oczekiwało kilka samochodów z przyczepkami. Stopniowo przybywali kolejni mieszkańcy ze sprzętami, po które stało się w minionej epoce w długich kolejkach. W kontenerze lądowały telewizory w stylowych drewnianych obudowach, lodówki, wspominane z sentymentem pierwsze w życiu odkurzacze, nie brakowało niepotrzebnego sprzętu komputerowego, baterii, kaset VHS a także urządzeń gospodarstwa domowego. 

Zebrano 4 tony 800 kg eletrośmieci, co przebiło o prawie dwie tomy wynik pierwszej zbiórki. W domach zrobiło się więcej miejsca na nowe sprzęty, więc pomysłów na gwiazdkowe prezenty pewnie nie brakuje. 

Domowe zakamarki mogą zacząć już wypróżniać mieszkańcy gminy Ryczywół. Firma zbierająca elektrośmieci  planuje tu zbiórkę sprzętu w sobotę 10 stycznia w następujących miejscowościach Skrzetuszu, Nininie i Lipie.    


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.