Efektem współpracy miasteczko samochodowe

OBORNIKI. Podczas ubiegłorocznej realizacji projektu „Bezpieczne przedszkole", przedszkole nr 1 w Obornikach – Bajka – nawiązywało kontakt z wieloma instytucjami i organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Jedną z wielu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. Uzyskawszy tam informacje dotyczące niesienia placówkom oświatowym pomocy, służącej poprawie bezpieczeństwa dzieci w naszym regionie, dyrektor Elżbieta Pauszek zwróciliła się do tegoż ośrodka z prośbą o wsparcie placówki w realizacji owego projektu. Po akceptacji wniosku przez Wielkopolską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (WORD), a w szczególności jego dyrektora Mariusza Praska, Bajkę obdarowano zestawem pomocy edukacyjnych o wiele mówiącej nazwie „Autosamochodzik". 

Wspaniały zestaw został przekazany w połowie marca na ręce Elżbiety Pauszek przez st. specjalistę ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Marka Szykora. Wyraził on nadzieję, że miasteczko samochodowe przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci a „Autosamochodzik” będzie uatrakcyjnieniem organizowanych z dziećmi zabaw i zajęć. My ufamy, że „dar" ten nie zakończy miłej współpracy przedszkola z WORD w Poznaniu.

Autosamochodzik jest kompletnym miasteczkiem z trwałych i bezpiecznych materiałów. W piankowo tkaninowe samochody wchodzą dzieci, aby „jeździć” po wyznaczonymi specjalnymi pasami jezdniach, stając przez „zebrami” i reagując na sygnalizację świetlną oraz znaki drogowe. W ogromnym zestawie, zajmujących kilka worków, są słupki drogowe, rondo, czapka policjanta i „lizak”. 

Panie wychowawczynie cierpliwie wpajają jeżdżącym zasady ruchu drogowego a wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie tym później procentuje. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.