Dziura w drodze pułapką na władze?

Dziura w drodze pułapką na władze?

GMINA OBORNIKI. Niedawno informowaliśmy o dziurawej jezdni na drodze powiatowej, na odcinku pomiędzy Słonawami a Kiszewem, gdzieś bliżej Bąblina.

Od wieków wiadomo, że dziurawe drogi to w Polsce żadna sensacja. Od tygodni wicestarosta odpowiedzialny za drogi odtrąbił już zbliżający się remont, planowany gdy tylko słonko zaświeci nieco bardziej wiosennie, a na dodatek droga zostanie pokryta nowym dywanikiem.

W sprawie dziur na drodze pisała niedawno w mediach publicznych sołtys Kiszewa. Radny powiatu Andrzej Ilski i podczas ostatniej sesji na forum publicznym i w oku kamery nawoływał (cytat oryginalny): Aby ten niebezpieczny incydent powstały w przestrzeni medialnej, który jest bardzo niebezpieczny, a presja i naciski wywoływane na władze powiaty prowadzą do bardzo destrukcyjnych działań. Bo co my poczniemy, jak wszystkie miejscowości pójdą tego typu ścieżką. Czyli będą apele do sołtysów ościennych miejscowości, aby wywierać, ośmieszać tu władze. Ja chciałbym zaapelować do pani starosty, aby nie poddawać się takim naciskom w pośpiechu i wykonywać jakiekolwiek działania, bo nie wiem, jak my sobie poradzimy z bardziej lasującymi się drogami. Bo można na ich jeszcze bardziej ośmieszyć, bo sprowadzi się jedną czy drugą telewizję, a tam powiedzą, tu remontujemy taką dróżkę, a tam nie remontujemy takiej drogi, a bo tam mieszka pani starosta, a bo tam mieszka pan burmistrz. Dlatego apeluje, nie poddawać się tej presji. To jest bardzo niebezpieczny incydent, który się tu wkradł.

Waldemara Cyranka zaskoczyła krytyka pani sołtys Kiszewa. Powiedział: Wiedząc o bliskim remoncie uruchamia nagłaśnianie na potrzebny remont drogi. Momentami mnie to dziwi, a momentami bawi.

Starosta Zofia Kotecka zapewniła w tej sprawie: Będzie najpierw łatanie dziur, potem większy remont, ale nie całości, tylko w odcinkach. Ona też nie oparła się pokusie krytyki: Ktoś wiedząc, że nadchodzi remont, nawołuje do niego, by mieć zasługę w pogonieniu do tego remontu.

Aż chce się zapytać, czym pani sołtys zasłużyła sobie na aż takie zainteresowanie tak ważnych osób?

Podobne artykuły