Dzisiaj przed sklepami kolejki – od jutra wydłużone godziny otwarcia, nawet do północy

Dzisiaj przed sklepami kolejki – od jutra wydłużone godziny otwarcia, nawet do północy

ZIEMIA OBORNIKA. Dzisiaj, w pierwszy dzień obowiązującego prawa, przed niektórymi sklepami ustawiły się długie kolejki. Powodowało to w niekiedy nerwowość, zwłaszcza gdy niektórzy klienci długo wybierali towary z półek. Dlatego większość sieci handlowych ogłosiła, że od jutra wydłuża godziny sprzedaży.

Np. sklepy jednej z sieci będą czynne od 6 rano do północy a w tygodniu przedświątecznym całą dobę. Podobne zmiany ogłosiły wszystkie sieci handlowe. Również poszczególne małe sklepy z regionu ogłaszają wydłużenie godzin funkcjonowania.

Od dzisiaj w sklepach i punktach usługowych funkcjonuje limit korzystania z kas, do 3 osób na jedną kasę. Jeżeli jest 5 kas, to w sklepie może przebywać 15 osób. W urzędach pocztowych, ze względu na większe ściśniecie powierzchni, ten limit to 2 osoby na jedno okienko.

Przed sklepami należy nakładać rękawiczki. Zamknięte zostaną w weekend sklepy budowlane, otwarte są sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Zamknięte są wszystkie gabinety fryzjerskie, tatuażowe itd. Tego typu usług nie wolno robić także w mieszkaniu klienta.

W godzinach 10-12 sklepy i apteki otwarte tylko dla seniorów 65+.

Podobne artykuły