Dzień babci i dziadka

SŁOMOWO. W poniedziałek i wtorek 21 i 22 stycznia przypadały kolejno po sobie dni babci i dziadka. Z tej okazji we wtorkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej okolicznościową uroczystość zorganizowali druhowie z OSP wspierani przez juniorów z drużyny młodzieżowej.

Spotkanie otworzył szef słomowskich strażaków Stanisław Filipowicz, który powitał przybyłych gości i życzył wszystkim udanej zabawy. Później odczytano okolicznościowe życzenia od wszystkich wnuków, po których głos zabrał wiceburmistrz Ostrowski. – Cieszę się z Waszej codziennej aktywności drodzy seniorzy, która przejawia się choćby w tym, że chętnie uczestniczycie w spotkaniach takich, jak dzisiejsze. Życzę Wam zadowolenia z wnuków, dobrego zdrowia i wielu jeszcze aktywnie spędzonych lat.
Później wszyscy goście, wśród których byli przewodniczący Hinz z małżonką, dyrektor Maria Cisowska z Parkowa i sołtys Słomowa Bożena Łabędzka, obejrzeli program artystyczny wykonany przez zespół ludowy "Rożnowianie" z Rożnowa. Przygotowany przez swego instruktora – Ireneusza Mazurka zespół, zaśpiewał wiele zarówno bardzo dobrze, jak i mniej znanych pieśni i przyśpiewek. Wystawił też kilka zabawnych skeczy. Świetnej zabawie towarzyszyły pyszne wypieki przygotowane przez słomowskie panie.

Podobne artykuły

Dzień babci i dziadka

RYCZYWÓŁ. Tytułowe święto odbyło się w gminnym ośrodku kultury w sobotnie popołudnie 28 stycznia. Przybyli na nie dziadkowie i babcie aby z dumą obejrzeć występy najmłodszych mieszkańców Ryczywołu, często swoich wnuków i wnuczek. Witając licznie zgromadzonych na widowni ryczywolan dyrektor GOK Tomasz Barański zapowiedział występ dzieci z miejscowego przedszkola w przedstawieniu „Czerwony kapturek”. Dobrze znana bajka w wykonaniu odważnych i grających zupełnie na serio przedszkolaków nie pozwoliła się na chwilę nudy żadnemu z widzów. Bojowy myśliwy, mądra sowa, groźny wilk, przebiegły lis i mały królik ubrani byli w kolorowe i starannie wykonane stroje. 

Przygotowany przez przedszkolaki program nie zakończył się na bohaterskim uratowaniu kapturka i jego babci, gdyż po nagrodzonym owacją przedstawieniu wystąpiły one jeszcze raz aby wspólnie podziękować swoim babciom i dziadkom za ich codzienne zainteresowanie i wielkie serce. Podziękowanie to wyraziły w pięknej, wywołującej wzruszenie i podziw piosence. Później na scenie pojawili się uczniowie ryczywolskich szkół, aby repertuarem kolędowym jeszcze raz przypomnieć święta i w ten sposób umilić czas wszystkim zebranym. Na pianinie zagrała Julia Jop, na gitarze klasycznej Iga Kulesza i Radek Krzesiński, a po nich kilka utworów przy akompaniamencie Tomasza Barańskiego zaśpiewał młody, utalentowany Szymon Singer.

Podobne artykuły

Dzień babci i dziadka

OBORNIKI. Dni babci i dziadka są w przedszkolach świętami nie mniej ważnymi od dni matki i dziecka. By należycie uczcić niedawno minione święto, w Przedszkolu nr cztery wnuki zaprezentowały swoim babciom podczas piątkowego koncertu popisy wokalno-recytatorskie.

Tu trzeba podkreślić wysoką jakość programu grupy pięciolatków Gumisie. Na twarzach nie jednej babci, dziadka, a nawet obecnej na koncercie prababci, widać było wzruszenie i dumę. No bo któż jest ważniejszy dla nich niż wnuczka i wnuczek?

Podobne artykuły