Dzień Niepodległości w Obornikach

Dzień Niepodległości w Obornikach


OBORNIKI. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem. 

Tradycyjnie już w oficjalnych uroczystościach w Parku Niepodległości uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk, partii i stowarzyszeń.

Burmistrz Tomasz Szrama stojąc przed obeliskiem powiedział: Na co dzień różni, nie zawsze zgodni, a dziś z pokorą i szacunkiem idziemy razem, ramię w ramię, niosąc w dłoniach biało-czerwone róże, a w sercach odpowiedzialność, oddanie i miłość, idziemy by oddać wspólny hołd Niepodległej Ojczyźnie. To wspólnota, ponad wszelkimi podziałami jest bowiem naszą największą siłą, przepełniającą radością, wzruszeniem i dumą.

Licznie zebrane delegacje złożyły pod Pomnikiem Niepodległości białe i czerwone kwiaty.

Uroczystości w parku zakończył wspólny marsz zebranych prowadzony przez Obornicką Orkiestrę Dętą do kościoła NMP Wniebowziętej, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu rozpoczął się XII Bieg Niepodległości.

Podobne artykuły