Dziecko i ojciec potrąceni na chodniku

OBORNIKI. W niedzielę około godziny 13:00, ulicą A. Mickiewicza w Obornikach mknął samochodem marki Volkswagen Golf 20-letni mieszkaniec Obornik. Podczas gwałtownej zmiany pasa ruchu przy nadmiernej prędkości, nie dostosowanej do warunków panujących na drodze oraz swoich umiejętności, kierujący nie zapanował nad pojazdem uderzając w barierę ochronną oddzielającą jezdnię od chodnika. W tym czasie chodnikiem poruszała się 11-letnia dziewczynka idąca wraz z ojcem. Volkswagen Golf uderzając w barierę, potrącił dziecko. W wyniku tego zdarzenia 11-latka, tak jak i jej ojciec ponieśli obrażenia. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala w Poznaniu. Jej ojciec został po zaopatrzeniu przewieziony do szpitala w Obornikach. Gdyby nie barierki ochronne, ich obrażenia byłyby zdecydowanie poważniejsze.
Policjanci ustalili, że zarówno kierujący, jak i pieszy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Policyjne dochodzenia w tej sprawie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Oborniccy mundurowi apelują w związku z tym zdarzeniem o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jak wskazują doświadczenia, chwila nieuwagi lub nierozwaga mogą doprowadzić do tragedii.

Podobne artykuły