Dzieci w parku OOK

Dzieci w parku OOK

OBORNIKI. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka przyciągnęły do parku przy Obornickim Ośrodku Kultury prawdziwe tłumy. Zapewne pomogła tej frekwencji słoneczna i ciepła pogoda.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji przygotowanych lub wspieranych przez organizatorów. Wśród wielu zorganizowanych tam stoisk można było zauważyć stoisko policji, gdzie była okazja do oznakowania roweru, wystarczyło też odpowiedzieć na pytania związane z bezpieczeństwem by wygrać atrakcyjne nagrody.

Obok ustawiono stoisko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tutaj dzieci odpowiadały na pytania związane ze zdrowiem. Prawidłowa odpowiedź była nagradzana upominkami, wśród których były bidony, śniadaniówki, kamizelki odblaskowe oraz nagrody związane z bezpieczeństwem.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko związane z dekoracją ogrodów i te związane z dbałością o zdrowie i urodę. Organizatorzy zadbali też o inne atrakcje. Cały pobyt w OOK umilała muzyka w wykonaniu Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą niezawodnego Krzysztofa Warguły. Do zabawy zapraszała i prowadziła konferansjerkę Sylwia Fiołek. Układy taneczne do muzyki nagradzane były gromkimi brawami. Nie zabrakło też propozycji zabaw ruchowych.

Jadwiga Majchrzak prowadziła tor z przeszkodami na drewnianych konikach, była nauka strzelania z łuku, wprawianie w celności w rzutach podkową. Trudno wszystko wymienić. Na dodatek zadbano także o zaspakajanie głodu. Stoisko OOK oferowało napoje ciepłe i zimne, a z grilla kiełbaski, kaszankę lub szaszłyki. Dla łasuchów były lody z cukierni pana Maćkowiaka i wspaniałe ciasta od pań z KGW Entuzjastki z Ludom.

Z reporterskiego obowiązku trzeba również dodać, że najmłodsi podziwiali pokaz gigantycznych baniek mydlanych i jak zwykle wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchane zamki, a gwiazdą dnia okazała się kolejka, którą udostępnił sam prezes Nadwarciańskiej Kolei Drezynowej Krzysztof Springer. Ją się estymą kolejka cieszyła najlepiej dowodzi fakt, że w ciągu trzech godzin przejechało się nią niemal ćwierć tysiąca osób.

Bardzo udany Dzień Dziecka i wspaniałą zabawę przerwała niestety potężna ulewa, ale przez ponad trzy godziny było głośno, barwnie i wesoło.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.