Dzieci i młodzież nie mogą wychodzić z domów. Karę od 5 do 30 tys. zł zapłacą rodzice

Dzieci i młodzież nie mogą wychodzić z domów. Karę od 5 do 30 tys. zł zapłacą rodzice

ZIEMIA OBORNICKA. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wychodzić z domu samodzielnie, bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Zakazane zostały wszelkie spotkania w miejscach publicznych.

Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Minister zdrowia Szumowski stwierdził: Zakaz wychodzenia ludzi młodych to pokłosie weekendowych spotkań. Stąd zamknięcie parków czy bulwarów. Obecna kara, od 5 do 30 tysięcy, jest niewspółmierna z ryzykiem czyjejś choroby. Bądźmy rozsądni i te najbliższe 2 tygodnie spędźmy w maksymalnej izolacji, a mamy szansę uratować życie innych.

W mocy nadal jednak pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeślidziałasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.

załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Podobne artykuły