Drugi przypadek choroby z powiatu czarnkowskiego

Drugi przypadek choroby z powiatu czarnkowskiego

ZIEMIA OBORNICKA. Kolejne przypadki zakażeń koronowawirusem zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą dwóch osób. Pierwsza osoba to mężczyzna w młodym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Miał kontakt z osobą zakażona koronawirusem, o której pisaliśmy w poprzednim artykule – starszy mężczyzna był przyjęty do szpitala w Czarnkowie 14 marca. Tego samego dnia trafił do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. 8 pracowników czarnkowskiego szpitala musi przejść dwutygodniową kwarantannę.

Nowy chory został objęty kwarantanną domową w Czarnkowie. Stan zdrowia określany jest jako dobry.

Druga osoba to również mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym. Przebywa obecnie w kwarantannie domowej na terenie powiatu poznańskiego.

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

Do tej pory w Wielkopolsce 19 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Podobne artykuły