Dwa kolejne przypadki z powiatu poznańskiego

Dwa kolejne przypadki z powiatu poznańskiego

ZIEMIA OBORNICKA. Wykryto trzy kolejne przypadki zarażenia koronawirusem z powatu poznańskiego. Pierwszą z zarażonych jest starsza kobieta. Jest w dobrym stanie zdrowia, objęto ją kwarantanną. W stanie dobrym przebywa na kwarantannie. Druga osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego, który również w dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej.

Koronawirusa stwierdzono także u młodej osoby z powiatu kaliskiego. W stanie ciężkim przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Czwartą osobą z Wielkopolskie jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego.

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Podobne artykuły