DT SWISS POLSKA obchodzi 15-lecie

DT SWISS POLSKA obchodzi 15-lecie

OBORNIKI. Gdy wiosną 2007 roku zespół dwudziestu osób rozpoczął montaż kół rowerowych marki DT SWISS z komponentów dostarczonych ze Szwajcarii, nikt nie spodziewał się, że po 15 latach firma będzie największym pracodawcą w regionie obornickim.

Dzisiaj DT SWISS POLSKA to ponad siedemset osób wytwarząjących najwyższej jakości komponenty rowerowe w zakładzie zajmującym około 27 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

DT SWISS POLSKA należy do międzynarodowej grupy kapitałowej z siedzibą w Szwajcarii, będącej jednym z najbardziej renomowanych na świecie dostawców komponentów rowerowych. Historia Grupy sięga roku 1634, kiedy to w miejscowości Biel powstały zakłady produkcji drutu stalowego. Obecnie, DT SWISS jest wytwórcą głównie kół rowerowych oraz ich poszczególnych części (szprych, piast, nypli i felg), jak również elementów zawieszenia – widelców i amortyzatorów rowerowych.

W obornickim zakładzie rozwijane są przede wszystkim kompetencje w zakresie produkcji kół rowerowych, felg do kół rowerowych, piast oraz nypli. Firma wytwarza także flagowy produkt DT SWISS w postaci wysokiej jakości kół karbonowych. Na rowerach wyposażonych w koła produkowane w Obornikach sukcesy osiągają najlepsi kolarze górscy i szosowi na świecie.

Od dnia powstania zakład w Obornikach przechodzi nieustaną oraz dynamiczną transformację. Już rok po założeniu firmy, zapadła decyzja o pierwszej znaczącej rozbudowie zakładu. W roku 2010 oddano do użytku nowy budynek z przestrzenią produkcyjną, socjalną i magazynową.

Kolejna rozbudowa miała miejsce w latach 2015-2016, a już w następnym roku postanowiono o budowie nowego magazynu wyrobów gotowych. W 2021 roku zakończona została inwestycja w jeden z najnowocześniejszych, nie tylko w Polsce ale również na świecie, zakładów produkcji karbonowych komponentów rowerowych.

Na tym jednak nie koniec. Obecnie trwają już prace budowlane nad nowym obiektem, w którym zlokalizowane zostaną linie produkcji felg aluminiowych.

Tak dynamiczny rozwój wiązał i wiąże się również z ciągłym wzrostem zatrudnienia. Dzisiaj DT SWISS POLSKA to zespół ponad 700 osób, co już stanowi lokalny rekord, a nowe inwestycje oznaczają dalszy wzrost zatrudnienia.

Jak podkreśla zarząd DT SWISS POLSKA, ten niezwykle dynamiczny rozwój firmy możliwy był i jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz oddaniu ze strony współpracowniczek i współpracowników. Wiele osób, które rozpoczęły współpracę z firmą w początkowych latach jej funkcjonowania, wciąż stanowi o sile zespołu, a osoby dołączające w kolejnych latach wiążą swoją przyszłość z DT SWISS POLSKA na długo lub bardzo długo. Świadczą o tym miedzy innymi statystyki, zgodnie z którymi fluktuacja wśród pracowników wynosi około jednego procenta rocznie.

Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, wsparciu władz lokalnych i determinacji w przezwyciężaniu trudności, w Obornikach powstał, działa i rozwija się zakład będący światowym liderem w produkcji komponentów rowerowych. Choć obecne otoczenie i warunki gospodarcze nie są łatwe (z uwagi na wojnę w Ukrainie oraz wciąż silnie odczuwane skutki pandemii COVID), zarząd DT SWISS POLSKA z optymizmem patrzy w przyszłość.

Globalnie, żyjemy w czasie, kiedy rower jest nie tylko pomysłem na spędzenie wolnego czasu, ale staje się środkiem komunikacji i transportu.Jako firma będąca dostawcą komponentów dla branży rowerowej – podobnie jak inne podmioty z tej branży – korzystamy z tego bardzo pozytywnego trendu. Można pokusić się o definiowanie wyzwań jakie stoją przed nami lub wyjść z założenia, że żyjemy w czasie kryzysu. Zarządzanie kryzysem jest o tyle łatwiejsze o ile współpracuje się z zespołem ambitnych, przewidywalnych współpracowników. I właśnie przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować, każdemu z członków naszego Zespołu, który na przestrzeni ostatnich 15 lat swoim ambitnym zaangażowaniem „pisał” historię DT Swiss Polska. Wspólnie stworzyliśmy i nadal tworzymy firmę o ugruntowanej pozycji pracodawcy na rynku lokalnym, jak i globalnego partnera dla największych marek rowerowych na świecie. – mówi Tomasz Gil, prezes zarządu.

Powstanie DT SWISS POLSKA oraz ciągły rozwój firmy stanowią dowód, że lokalne społeczności potrafią tworzyć wielkie rzeczy. Tego typu przedsiębiorstwa stanowią świadectwo, określają i nobilitują miejscowości, w których działają. Oborniki mogą być dumne z DT SWISS POLSKA.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.